best free website templates

Teknik Donanımımız

THERAPY ART CENTER

CYBEX İzokinetik Test ve Egzersiz Cihazı

Kas gücünü ölçmek ve geliştirmek amacıyla kullanılan, bilgisayar destekli, modern bir değerlendirme ve egzersiz sistemi olan CYBEX ile spor yaralanmalarından sonra kasları en kısa zamanda güçlendirmeye, hastaların spora dönüş sürecini belirlemeye, sporcuların kas performansını ölçmeye, kas dengesizliklerini tespit ve tedavi etmeye ve her türlü ortopedik operasyon sonrasında hastaların iyileşme sürecini desteklemeye yardımcı oluyoruz.

THERAPY ART CENTER

Vertimax

Patlayıcı güç egzersizleri ile üst gövde gelişim ilkelerini bir araya getiren, direnç ilkesine dayalı bu egzersiz sistemi sayesinde sporcuların hız, çeviklik ve dikey sıçrama becerilerini geliştiriyor, performanslarını artırıyor ve yaralanma sonrasında spora dönüşlerine destek oluyoruz.

THERAPY ART CENTER

Ultrasonografi

Kas ve iskelet sistemine özel taşınabilir ultrasonografi cihazı ile hastalık ve yaralanmaları teşhis ediyor, ultrasonografi rehberliğinde lokal enjeksiyon uygulamaları yaparak hastaların ağrılarını azaltmayı ve iyileşme süreçlerine destek olmayı hedefliyoruz.

THERAPY ART CENTER

Fonksiyonel Hareket Taraması Değerlendirmesi (FMS)

Üst düzey futbol takımları tarafından yaygın olarak kullanılan bu egzersiz modelleme sistemi sayesinde, sporcularda ve aktif bireylerde meydana gelen kas dengesizliklerini ve hareket kısıtlamalarını saptıyor ve düzeltici egzersizler üzerinde çalışıyoruz. FMS değerlendirme sonuçlarını kullanarak olası spor yaralanmalarını önlemeyi ve atletik performansı geliştirmeyi amaçlıyoruz.

THERAPY ART CENTER

Metabolik Ölçüm

Türkiye’de sınırlı sayıda bulunan ergospirometrik ölçüm cihazımız ile sporcuların solunum havasındaki oksijen ve karbondioksit değerlerini ölçüyor; metabolik hızlarını, maksimum oksijen kullanım kapasitelerini ve egzersize verdikleri solunumsal cevapları değerlendiriyoruz.

THERAPY ART CENTER

Plateletten Zengin Plazma (PRP)

Kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerin hasarlı dokuya uygulanması ilkesine dayalı PRP (Platelet-rich Plasma) yöntemi ile bağ doku, kas ve kıkırdak yaralanmaları geçiren hastalarımızın iyileşme sürecini doğal yollarla hızlandırıyor ve geliştiriyoruz.

THERAPY ART CENTER

Akciğer Fonksiyon Testi

Akciğerin dinamik ve statik ölçümlerini yaparak sporcuların performans takibini sağlamanın yanı sıra, sporla ilişkili bazı akciğer problemlerinin erken tanısı konusunda hizmet veriyoruz. 

THERAPY ART CENTER

Cryotheraphy

Ana ilkesi hasarlı dokuya soğuk uygulaması yapmak olan bu etkin yöntemi, merkezimizde spor yaralanmaları, fizik tedavi ve rehabilitasyon programları kapsamında yaygın olarak kullanıyoruz. Soğuk paket ve kompresler, buzlu banyolar, ıslak havlular, buz masajı ve soğutucu spreyler gibi geleneksel yöntemlere ek olarak; günümüzün en gelişmiş cryotheraphy teknolojilerinden olan nitrojen gazını kullanıyor, derin dokularda dahi enflamasyon ve ağrıları azaltmaya yardımcı oluyoruz. 

© Copyright 2019 THERAPY ART CENTER - Tüm Hakları Saklıdır - Design: WERO & COMM'A